+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Granit Taş

3 kez görüntülendi
Granit Taş

Ürün Açıklaması; Granit Taş Nasıl Oluşur?

Doğal taşlar arasında yer alan ve dekorasyon alanında sıklıkla kullanılan granit taş, kristal yapılı minerallerden meydana gelen “taneli görüşlü” magmatik derinlik kütlesidir. Ortoklas cinsi ile az miktarda plajioklas ve kuvars minerallerinden oluşan bu taşlar, yapı gereği sert ve uzun süre dayanıklı kalabildiği için dekorasyon ve yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Taşın mineralleri her ne kadar yukarıda saydıklarımız olsa da bunlara ek olarak mika, hornblend, piroksen ve ikinci gruba giren turmalin, apatit, zirkon, grena, manyetit gibi mineraller de granit taş yapısında bulunmaktadır.

Yapı ve dekorasyon alanında adından sıkça söz ettiren, evlerin mutfaklarında, banyo ve su alan diğer yerlerinde kullanılan granit taş, usta işçilikle uygulama gerektiren bir malzemedir. Kırma taş olarak başlıca yol imalinde, beton harcı için kum biçiminde, tren yolu balastı olarak, kuyu çakıllamalarında filtrasyon katmanlarının hazırlanmasında, dalga kıranlarda ve baraj dolu savakları gibi alanlarda kullanılmasının yanı sıra tasarım ve dekorasyon alanında da sıklıkla tercih edilen değerli bir taştır. Yapısı gereği, uzun süre kullanıma dayanıklı olan granit taş, doğru şekilde uygulandığında son derece şık sonuçlar çıkartır. Farklı renklerinin bulunması ile her alana uyum gösteren granit taş, uzman kişiler tarafından uygulanması gerekir.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Granit Taş Renkleri

Mutfak tezgâhlarında sık gördüğümüz granit taş, birçok renge sahip olması ile daha farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Özellikle zemin döşemelerinde sıklıkla kullanılan bu taşlar, biraz kaygan olmasından dolayı özellikle dikkat levhaları ile belirtilirler. Granit taş renkleri, hemen hemen herkesin zevkine uyum gösterebilecek kadar geniş yelpazededir. Aksaray sipahi, Aksaray yaylak, azul platino, african red, amerello gold, Santiago red, Bergama gri, bianco sardo başta olmak üzere onlarca renk çeşidi bulunan granit taş, bu özelliğinden dolayı kullanılan alanlara şık bir görünüm sunmaktadır.

Granit Taş Döşeme ve Kaplama işlemleri

Modern dünyanın ahengine ayak uydurmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettikleri granit taş, kaplama ve döşeme olmak üzere iki farklı şekilde kullanılabilmektedir. Mekâna farklı bir hava katan ve uygulaması ile beklentileri en iyi düzeyde karşılayan granit taş döşeme kaplama, uzun süre dayanıklılığını koruyabildiği için de tercih edilmektedir. Yüzeyinin aşınması zor olan granit taş, sert yapısı ile ısıya ve darbelere karşı dayanıklıdır. Granit taş döşeme-kaplama işlemlerinde uzman kişilerin tercih edilmesi, mekana farklı bir hava katmanın da en güzel yoludur.

Uygulama hizmetiniz varmı?
Uygulaması size aittir, isterseniz ustalarımız ile sizlere anahtar teslim yapıyoruz.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Granit Nedir?

Doğal taşlar arasında yer alan granit taş, % 10 – 40 arasında kuvars % 30 – 60 arasında alkali feldispat, % 35 kadar mika ve %10 35 arsında koyu renkli mineral barındıran kayaç bir taş türüdür. Aslında birçok farklı türünün ve renginin olmasından dolayı dekorasyon alanında fazlasıyla kullanılan bir taş olabilme özelliğini sergiliyor. Granit, gnays, siyenit, kuvars monzonit, granodiyorit, kuvarslı diyorit, diyorit gibi açık renkli kayaçların tamamına “granit” adı verilmektedir. Magmatik derinlik kütlesi olarak da değerlendirilen granit taş, sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen taneli görünüşlüdür.

Granit Taş Çeşitleri

Dünyada tasarım ve dekorasyon alanında en çok tercih edilen doğal taşların başında gelen granit, seçeneklerinin fazla olması sayesinde her alanda kullanıma uygun bir taş olmayı başarıyor. Granit taş çeşitleri birden fazladır ve en çok bilinenleri ise granit, gnays, siyenit, kuvars monzonit, granodiyorit, kuvarslı diyorit, diyorit granit taşlardır. Bunların seçimi ise kullanım alanlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Yani her mekân ve kullanım alanı için farklı bir çeşidinin kullanılması gerekir.

Granit Taş Hangi Alanda Kullanılır

İlk hali blok şeklinde olan granit taş, daha sonra işlenerek farklı ebatlara getirilmektedir. Aşınmaya karşı oldukça dayanıklı olan bu taş, her hava koşuluna karşı uzun süre ayakta kalabilme özelliğine sahiptir. Bu yüzden yapı ve dekorasyon alanlarında sıkça kullanılan bir taş olma özelliğini koruyabilmektedir. İç mekânlar, cilalı granit plakalar ve fayanslar tezgahlarda, karo zeminlerde, merdiven basamakları başta olmak üzere birçok alanda kullanıma uygun olan granit taş, beklentilerin ötesinde sonuç veren ayrıcalıklı ve değerli doğal taşlar arasında yer alır.

Granit Taş Özellikleri

Yapı alanında sıklıkla kullanılan ve mimari tasarım açısından son derece her zevke ayak uydurmayı başarabilen granit taş özellikleri, dikkat çekicidir. Kırma taşlarda genel olarak en çok aranan özelliklerin başında dayanıklılık, kırılma ve kimyasal tesirlere karşı dirençli olmasıdır. Granit taş özellikleri arasında bu ve bundan çok daha fazlasını bulunduğunu söylemek gerekir. Blok şeklinde çıkartılan ve daha sonra işlenerek istenilen ölçülere getirilebilen granit taş ile iç ve dış mekanlarda oluşturulacak tasarımların son derece dikkat çekici hale gelebildiğini söylemek gerekir.

Fiyatını Buraya Tıklayarak Öğrenebilirsiniz
Fiyatlarımız değişkenlik gösterebilir Size en uygun fiyatları almak için lütfen bizi arayınız. 05321382091
Granit Taş Grupları

Granit Taş Sorulan Sorular

Nakliye Hizmetiniz Varmı?
Nakliye hizmetimiz vardır, nakliye alıcıya aittir. İstediğiniz takdirde üretim tesislerimizden kendi araçlarınız ile alabilirsiniz.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim