+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız
2 kez görüntülendi
Granit Döşeme

Oluşması için aşırı yüksek sıcaklıklara gereksinim duyulan granit oldukça katı ve güçlü bir taş çeşidir. Kırılmaya olan dayanıklılığı ile nam salmıştır. Ayrıca doğal bir üründür. Granitdöşeme ya da bilinen diğer adıyla parke taşı olarak kullanılması için birtakım işlemlerden geçer. Düz ve inceltilmiş tabakalar haline getirilen granit yerleştirileceği bölgeyi kapsayacak hale getirilir ve parke taşı elde edilir. Granit döşeme sadece tek bir tür taştan da ibaret değildir. Kalınlığı, görünümü, boyutları sizin ihtiyacınıza göre değişir. Böylelikle ne için kullanacak olursanız olun tam ihtiyacınız olan parke taşının sizler için üretilmesi mümkündür.

Granit taşları her alet ile şekillendirilemez. Bunun için özel üretilmiş cihazlar ve el aletleri mevcuttur. Bu aletler sayesinde inceliği hatta renkleri bile ayarlanır. Yalnızca bir parça granit onlarca farklı renk seçeneğine bürünebilmektedir. Bu taşlar bizlere doğanın birer mucizesidir adeta. Estetiğinin yanı sıra parke taşı olarak inceltildiğinde bile dayanıklılığından hiçbir şey yitirmeyen bir taştır. Böylelikle hem göze hitap eden hem de uzun ömürlü bir granit döşeme sahibi olursunuz.

Granit Döşeme Fiyatları

Bu taşların fiyatları çeşidine göre değişmektedir. Döşeme işlemleri için en önemli fiyat faktörü parke taşı döşemesi yapacağınız alana uygun olan granitin hangi kalınlıkta ve boyutlarda olduğudur. Sizin ihtiyacınıza göre en makul fiyat hesaplanarak sizlere sunulur.

Parke Taşı Renk Seçimi

Bir yerin döşemesini yaparken renk seçiminde tüm faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Seçtiğiniz granit döşeme bir ton açık renk sahibi olduğunda odayı çok ferah gösterebilirken bir ton koyu olduğunda her yeri dar gösterebilir. Bu nedenle seçiminizden öne duvar renklerinizden mobilyalarınıza her faktörü düşünmelisiniz. Böylelikle parkeleriniz optimum seviyede estetiğe ulaşacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer mesele ise parke taşlarının temizliğidir. Doğal kökenli olan granit taşları asidik ürünlere karşı hassas olabilmektedir. En basit örneklerden biri olan sirke granit temizliğinde kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Kimyasal reaksiyon meydana gelerek döşeme yüzeyinde solmalara, kullanım ömrünün kısalmasına yol açabilir. Granit döşeme için uygun olan birçok hijyenik temizlik malzemesi mevcuttur tercihlerinizi bunlara göre yapmalısınız.

Granit Döşemenin Avantajları

Avantajları saymakla bitmeyen, doğanın bize bir hediyesi olan granit ürünlerinden olan parke taşları üç farklı nedenden dolayı özellikle tercih ediliyor. Bunlardan ilki sıcaklığa karşı olan dik duruşu. Bazı zeminler oldukça sıcak olabilmektedir. Bu gibi durumlarda yanlış malzeme ile döşeme yapıldığında kısa süre içerisinde parkeniz zarar görebilir ve tekrar yapılması gerekir. Granit ısıya karşı yüksek direnç sahibi bir materyal olduğu için asla sorun yaşamazsınız. Bir diğer neden ise her türlü dekorasyon ürünüyle sinerji sağlayabilecek estetik bir materyal olmasıdır. Göze hitap eder. Üçüncü sebep ise parke taşlarının kolaylıkla temizlenebilir oluşudur. Az önce de bahsettiğimiz üzere doğru temizlik ürünleri seçilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim