+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız
3 kez görüntülendi
Granit Ham
Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Granit doğanın bizlere verdiği sayısız hediyelerden bir tanesi ve günümüzde özellikle yapı sektörünün göz bebeği. Granit ham olarak yapısında birkaç doğal element içermektedir. Bunlar yüksek oranda alkali feldspat, kuvars, mika ve bazen çok düşük yüzdelerde başka doğal mineraller barındırabilir. Geçmişte de karşımıza sıklıkla çıkan granit artık neredeyse gözümüzü çevirdiğimiz her yerde. Kaldırım taşlarından evlerdeki parke döşemelerine kadar durum böyle. Ayrıca şunu da hatırlatmakta fayda var ki granit kelimesi ticari sektörde tek bir taş için kullanılmıyor. Benzer özelliklere sahip birden çok doğal taşın ortak adı olarak kullanılıyor. Bu nedenle granitten granite kalite farkları oluşabiliyor. Bizim bugün konuşacağımız konu ise işlenmemiş granit.

Granitham olarak kendine has tipik bir görüntüye sahip. Bu tipik görüntü genelde halk arasında tane tane kristaller olarak tarif edilir. Oldukça da güçlü ve sert bir materyaldir. Neme olan dayanıklılığı sayesinde granit temelli inşa edilmiş ve asırlar boyunca kendini koruyup bugünlere gelmiş birçok tarihi eser görebilirsiniz.

Granit Ham Rengi Neye Göre Belirlenir?

Granitin rengini belirleyen bileşen feldspat bileşenidir. Bunun yoğunluğu ve yapısı asıl rengi belirler. Lakin kuvarsın ya da mikanın miktarı gereğinden çok olursa renk üzerinde değişikler oluşmasına yol açabilir. Fakat asıl ismi belirleyen feldspattır. Pembe, beyaz, kırmızı, gri, yeşil ve onlarca renk seçeneği söz konusudur.

İşlenmemiş Granit Nerelerde Kullanılır?

Adı üzerinden ham yani işlenmemiş durumda olan bir madde işlenerek belli kullanım alanlarına servis edilmektedir. Ham durumdan çıkarılan granit sayısız sektöre kullanılma amacıyla yollanır. Yapı sektöründe oldukça fazla kullanılan bir ürün olan granit iki çeşit taşa dönüştürülebilmektedir.

Granitham olarak direkt kırılıp işlem geçirmeden kullanıldığında kırma taş olarak adlandırılır. Oldukça yüksek yoğunluğa ve ağırlığa sahip olan bu taşların kırılmasının ardından direkt kullanıma müsait olması nedeniyle nakliye problemleri yaşanmaması için taş ocağı ile kullanım alanının yakın mesafede olması tercih edilir. Böylelikle üretim ve kullanım arasında çok büyük maliyet ya da zaman farkı oluşmaz. İşlenmemiş granit elde edildikten sonra kesme ya da blok taş olarak da kullanılabiliyor. Bu amaçla kullanılması için birtakım kesim ve şekillendirme sürecinden geçmesi gerekiyor. İçerdiği feldspat oranına göre rengini belli ediyor. Sonrasında satışa sunuluyor.

Ürün Özellikleri

 • Dayanıklı bir taş çeşididir.
 • Cilalandıktan sonra parlaklığını uzun süre korur.
 • Sağlıklı ve doğal bir üründür.
 • Isı yalıtımına katkı sağlar.
 • Diğer tüm taşlardan daha sert ve dirençlidir.
 • UV granitin zarar görmesine yol açmaz.
 • Yüzyıllarca hasar görmeden muhafaza edebilir.
 • Çeşitli renk imkanları vardır.
 • Yapı sektörü için tam bir kurtarıcıdır.
 • Dış mekanlarda Kullanılır
 • İç Mekanlarda Kullanılır.

Neden Granit Tercih Edilir?
Dayanıklı , Tasarımsal , Sert ve Dirençli olması granitin daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır.
Granit Nerelerde Kullanılır?
Genellikle graniti yer döşemelerinde duvar kaplama alanlarında kullanılmaktadır. İç veya dış mekanlarda kullanılmaktadır.
Granit Fiyatları Nelerdir?
Granit fiyatları ebat olarak ve yapacağınız alıma göre farkındalık göstermektedir. Detaylı bilgi için +90 532 138 20 91 iletişime geçiniz.
Granit Uygulamalarımız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim