+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Granit Tamburlu Küp Taş

2 kez görüntülendi
Granit Tamburlu Küp Taş

Granit taşları dünyanın kendi döngüsü sayesinde oluşan jeolojik kökenli değişikler esnasında doğal içerikli minerallerin bir araya gelmesi ile meydana gelirler. Tamamiyle doğal olan bu taşlar yapay, sentetik hiçbir içeriğe sahip değildir. Günden güne yerküre bir miktar daha zeminden yukarı doğru yüksekliğini artırıyor. Bu sayede bu taşlara erişim daha da kolaylaşıyor. Granit tamburlu küp taş da bu ham maddenin kullanılması sayesinden elde edilen muhteşem bir dekoratif malzeme.

Granit tamburlu küp taş en çok güçlü ve stabil malzeme olması nedeniyle tercih edilir. Graniti oluşturan mineraller arasında bulunan kuvars oluşturduğu maddelere sertlik özelliği sağlar. Granitin aşınması için oldukça büyük bir kuvvet gerekir. Böylesi bir kuvvet de doğal olarak neredeyse imkansızdır. Doğal bir ürün olmasından kaynaklansa gerek bakteri barındırmayan bir yapısı vardır. Hem kendiliğinden uzun ömürlü olan bu küp taşlar fabrikasyon sürecinde üzerine ekstra koruyucu madde uygulandığı için yıllar geçse de ilk günkü görüntüsünden ve sağlamlığından hiçbir şey yitirmez. Temizlenebilirliği oldukça kolaydır. Zaten kolaylıkla leke tutmayan granit tamburlu küp taş bir şekilde lekelense dahi çok pratik bir şekilde temizlenir. Sıcaklık ve iklim değişiklikleri bu taşa asla zarar veremez. Renk stabilitesi sayesinde solma sararma gibi bir durum asla meydana gelmez.

Granit Tamburlu Küp Taş Nerelerde Kullanılır

Birçok granit kökenli ürün gibi granit tamburlu küp taş da çok çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Dekoratif amaçlı kullanımı yaygın olan bu taşlar kaplama amacıyla da kullanılabilmektedir. İnceleyecek olursak;

 • İç cephe kaplaması
 • Dış cephe kaplaması
 • Zemin kaplaması
 • Yol kaplaması
 • Kaldırımlar
 • Kolon kaplama
 • Peyzaj işlemleri

En sık karşımıza çıkan küp taş kullanım alanları bunlardır. Görüntüsü çok hoş olduğu için kullanıldığı her yere uyum sağlar ve asla sırıtmaz.

Granit Küp Taş Ebatları

İsteğinize ve kullanacağınız yere göre boyutları ayarlanabilen granit küp taşlarının sıklıkla
tercih edilen boyutları da bulunmaktadır. Bunlar;

 • 10x20x20
 • 4x6x6
 • 6x8x8
 • 8×1010

Granit küp taşı alırken tabi ki bu ölçülere sabit kalmak zorunda değilsiniz. Sizin ihtiyacınıza göre şekillendirilebilen bu taşları gönlünüzün istediği her yerde kullanmanız mümkün. Ebatlar genellikle kullanılan alanın derinliğine yüksekliğine ve genişliğine göre ayarlanır. Yanlış boyutlarda taş kullanımı alanın daralmasına ya da kötü görünmesine neden olabilmektedir. Bu
nedenle ölçümler iyi yapılmalıdır.

Tamburlu Küp Taş Fiyatları

Granit ürünlerinin çoğu için sabit bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Az önce ebatlardan bahsettiğimizde gördüğünüz üzere kullanım yerine göre birçok değişiklik söz konusu olabilmektedir. Fakat biz sizlere ihtiyacınız dahilinde en makul fiyatı sunacağımızı garanti etmekteyiz. Her ne kadar saf bir maddeden üretiliyor olsa da granit tamburlu küp taş üretiminde kullanım ömrünü artırmaya yönelik bazı koruyucu maddeler kullanılabilmektedir bu da fiyatının işlenmemiş ham granitten farklı olmasına neden olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim