+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Arnavut Kaldırım Taşı

Arnavut Kaldırım Taşı

Arnavut Kaldırım Taşı Hakkında Bilgiler

Arnavut kaldırım taşları, akarsular ve nehirlerden toplanır düzgün ve oval taşlardır. Boyutları 5 veya 60 cm arasında değişir. Ayrıca alet kullanmadan elle yerleştirilmektedir. Bu taş genelde kum ile birlikte konulur. Bazende harç içine de yerleştirilerek döşenir. Bu taşlar dayanıklıdır kolay kırılmazlar.

Arnavut kaldırım taşıArnavut taşı diye bildiğimiz taşlar Granit parke taşlarıdır.  Ankara, İstanbul, Trabzon, Antalya, İzmir ve Balıkesir gibi bir çok ilimizde çıkmaktadır. Anadoluda bir çok ilde uygulamalarını görmek mümkündür.

Arnavut kaldırım taşı ölçüleri 15x15x17 ebatlarında dır, Arnavut kaldırım taşları sağlıklı ve uzun ömürlüdürler. Arnavut kaldırım taşı ocaklardan çıkarılan ve daha sonra dikdörtgen şeklinde düzeltilmiş olan granitten oluşur. Bu taşlar Dikdörtgen blokların (Belçika Blokları olarak adlandırılır) daha sonra sokak yüzeyleri kaplamak için kullanılır.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Arnavut Kaldırım Taşı Özellikleri

Arnavut taşının en önemli özellikleri şunlardır:

 • Yağmur yağdığında suların akmasını kolaylaştırır.
 • Oluşabilecek rutubete karşı emici güce sahiptir.
 • Suyun ağaç köklerine daha kolay ulaşmasını sağlar.
 • Sel durumuna karşı dayanıklıdır.

 

Bu sebeplerden ötürü daha çok yağış alan bölgelerde kullanılmaktadır. Ayrıca belediye tarafından tercih edilme nedeni kazı çalışmalarında sunduğu kolaylıktır. Arnavut taşı nostaljik bir hava verdiğinden dolayı da, turistik bölgelerde de tercih edilir.

Arnavut Kaldırım Taşı ve Çeşitleri

Son zamanlarda yeni moda olarak Arnavut kaldırım taşı görünümlü parke taşları da üretilmektedir. Kum ve beton karışımı yardımıyla yapılan bu parke taşlar seri üretim yapıldığından maliyeti daha da az olmaktadır.

 • Siyah
 • Kırmızı
 • Beyaz
 • Sarı
 • Gri

Renklerinde olarak 5 farklı renk çeşidi bulunur. Dekor olarak kullanılabilen bu taşlarla istenilen şekilde desenler yapılarak farklı görüntülerde elde edilebiliyor. Bu özellik okul bahçelerinde, şehir meydanlarında, turistik alanlarda ve gezi yollarında kullanımı yaygındır.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Arnavut Kaldırımı Taşı Fiyatları

Arnavut taşı fiyatları iki sınıfa ayrılmaktadır. Arnavut taşı satışı ve uygulaması ile birlikte anahtar teslimi olarak ikiye ayrılır. Satışı ton üzerinden teslim uygulamalı m2 üstünden yapılır. Arnavut taşları; kaldırım ve sokaklar dışında, bina dış çevresine, süs amaçlı yapıların etrafında, bahçelerde dekor oluşturmak içinde kullanabilir. Geçmişten günümüze nostaljik bir kültürü taşıyan bu taşlar ile ilgili her türlü ayrıntılı bilgi için Tasmerkezi.com’da bulabilirsiniz.

Fiyatını Buraya Tıklayarak Öğrenebilirsiniz
Fiyatlarımız değişkenlik gösterebilir Size en uygun fiyatları almak için lütfen bizi arayınız. 05321382091

Arnavut kaldırım taşları:

 • 4×6
 • 6×8
 • 8×10
 • 20×20
 • 15×10

 

Olarak ölçü değerlerine sahip olarak Arnavut kaldırım taşı fiyatları bu ölçülere göre değişir.

Arnavut Kaldırım Taşı Sorulan Sorular

Nakliye Hizmetiniz Varmı?
Nakliye hizmetimiz vardır, nakliye alıcıya aittir. İstediğiniz takdirde üretim tesislerimizden kendi araçlarınız ile alabilirsiniz.

Uygulama hizmetiniz varmı?
Uygulaması size aittir, isterseniz ustalarımız ile sizlere anahtar teslim yapıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim