+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız
8 kez görüntülendi
Urfa taşı

Urfa ve çevre yörelerinde bulunabilecek olan ve yine ayrı yörelerde sıklıkla kullanımına şahit olduğumu bir taş olan urfa taşı gerçekten inanması güç bir kaliteye sahip. Buğdayımsı açık renklere sahip olan bu taş Güneydoğu Anadolu bölgesinin sıcak iklimine rağmen kullanıldığı yapıyı serin tutabilecek nitelikte. Hem kimyasal mineral yapısı bunun önünü açıyor hem de açık rengi güneş ışınlarını yansıtıyor.

Urfa taşı çöl konseptli filmlerde gördüğümüz evlerin duvarlarının inşasını oluşturmak için kullanılan taşlarla benzer bir görüntüye sahiptir. Medeniyetlere sahiplik yapmış olan ve Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa ve çevre yöresinde yüzyıllardır bu taş kullanılmaktadır. Harran gibi tarihi bölgelere gidildiğinde de neredeyse yapıların tamamının bu taş ile yapıldığını görebilirsiniz. Çok tercih edilmesinin en büyük nedeni yörenin iklimsel şartlarına uygun yapılar meydana getirmesi ve çok dayanıklı olmasıdır. Urfa taşları kullanılarak yapılmış birçok tarihi eseri de göz önünde bulundurursak zamana meydan okumayı başaran bir taş çeşidi olduğunu anlamamız mümkündür.

Urfa Taşı Fiyatları

Gündeydoğu Anadolu bölgesinin nimetlerinden olan ve geçmişten günümüze sıklıkla kullanılmakta olan bu taşa olan rağbet son yıllarda da devam etmektedir. Harika tarihi görünümü ve olağanüstü dayanıklılığını ele alacak olursak bu ilgiyi yadırgayamayız. Fiyatlandırma konusunda da en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla sizlere ulaştırmak için çabalıyoruz. Türkiye coğrafyası doğal taş rezervi bakımından oldukça zengin. Bu da bizlere kendi doğal kaynaklarımızı kullanarak kendi iç piyasa ekonomimizi canlandırma fırsatı sunmakta. Böylelikle bu sektördeki hem alıcılar hem de satıcılar ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Yerli ürünlerin kalitesinin ithal ürünlere göre çok daha iyi olduğu da herkes tarafından bilinen bir gerçek. En iyi doğal taşları en makul fiyatlarla sipariş etmek ve bilgi alabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Ali kırgındedi ki:

    tane fiyatı ne kadar

  2. Sami AYDINdedi ki:

    Merhabalar.
    Taşların boyutları ile ilgili bir fikir verseniz iyi olurdu.
    Dış duvar ve iç duvarlar için farklı ebatlarda mıdır , yoksa hepsi standart mıdır gibi.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim