+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Andezit taşı

2 kez görüntülendi
Andezit taşı

Yapı sektöründe taş seçimi yapılırken kullanılacak taşın doğal olması ek bir avantajdır. Doğal ürünler her daim diğerlerine göre daha güvenilirdir. Aslında bilimsel olarak böyle bir sonuca varılmış olmasa da sektörün içindekiler arasında bu algı hakimdir. Doğal taşlarla ilgili bilgi serimize bugün Andezit taşı hakkında bilgiler ekliyoruz. Bu taşın bir diğer bilindik ismi Ankara Taşı’dır. Renk yelpazesi oldukça geniş olan bu taş sıklıkla mor ve pembe arasındaki renklere sahiptir. Spesifik koşullarda siyahımsı renk kaymaları da olabilmektedir.

Andezit taşı adından da anlaşılacağı üzere Ankara ve çevre illerinde karşımıza çıkan, fabrikaların bu bölgelerden elde ettiği taşlardır. Kullanım alanı oldukça çeşitli olan bu taş aşınmaya olan direnci ile ün kazanmıştır. Kayganlık sorunu da olmayan Ankara taşları bu iki özelliği ile yapı sektöründe öne çıkmaktadır.

Andezit Taşı Nerelerde Kullanılır?

Bu taşın çeşitli renkleri ve dayanıklılığının yüksek oluşu ona birçok kullanım alanında yer bulma şansı tanımıştır. Ankara taşı olarak da bilinen bu taş için en sık tercih edilen kullanım alanları şu şekildedir;

  • İnşaat sektörü
  • Döşeme işlemleri
  • Kaplama işlemleri (Duvar)
  • Zemin kaplama

Görüldüğü üzere kullanım çeşitliliği oldukça yüksek olan bu taş doğal taşlar grubunun bir üyesidir. Andezit taşı (ankara taşı), doğallığı sayesinde zamana meydan okuma kapasitesine sahiptir. Birçok zemin kaplamasının temel maddesi ankara taşıdır. Güvenilirliği kanıtlanmış olan bu taşı her işiniz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sizler için en kaliteli taşlar tarafımızdan temin edilmektedir. Piyasada andezit adı altında satılmakta olan fakat aslında başka taşlardan oluşan sahte ürünler bulunmaktadır. Böyle sorunlara maruz kalmamak için güvenilir firmalarla çalışmalı ve alacağınız taş ile ilgili spesifik özelliklere hakim olmalısınız. Her türlü yapı işiniz için bu taşı sizlere öneriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim