+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Patinatolu Bazalt

8 kez görüntülendi
Patinatolu Bazalt
Ürün Açıklaması

Kimileri için yabancı bir terim olan patinato işlemi mimari ve yapı sektöründe olan kişiler için oldukça duymaya aşina oldukları bir kavramdır. Patinato işlemi bazı özel fırçalar kullanılarak taş yüzeylerindeki mineral damarlarının daha belirgin hale getirilmesini sağlar. Bu işlem esnasında mikro çapta oyuklar da oluşturulur. Bu işlemin amacı oluşturulan oyuklar aracılığıyla malzemenin kayganlığını azaltarak yer döşemelerini daha güvenli hale getirmektir. Diğer ve asıl amacı ise belirginleşen mineral yüzeyi sayesinde otantik ve antik bir doku yüzeyi oluşturmaktır. Geçmişle günümüzün harmanı olan bu ürünler arasında patinatolu bazalt ürünleri de yer almaktadır.

Kullanıldığı yerler

Patinatolu ürünlerin en çok kullanıldığı alan yer döşemesi, duvar kaplaması ve zemin döşemesidir. Yer döşemelerimizin güzel görünmesini hepimiz isteriz. İşte bu güzel ve estetik görüntüyü size sunabilecek olan maddelerden biri de bazalt ham maddesidir. Patinato işleminin ardından görüntüsü daha da havalı ve güzel bir hal alan bu ürünleri siz de mutlaka incelemelisiniz. Ayrıca bazaltın dayanıklı yapısı sayesinde döşemeleriniz ömürlük olacak ve size tekrar masraf çıkarmayacaktır.

Patinatolu Bazalt Kullanımının Avantajları
Her malzeme gibi patinatolu bazalt kullanımı da kendine has avantajlara sahiptir ve bu yüzden müşteriler tarafından tercih edilir. Peki bu avantajları detaylandırmak istersek karşımıza neler çıkar? Neden yer ve zemin döşemesi, iç dış mekan tasarımı için onlarca ürün varken patinato işlemi geçirmiş bazalt taşlarını kullanmalıyız? Sizleri bu avantajlar konusunda aydınlatmak için sıraladık.

Patinato Bazalt?
Otantik ve antik bir görünüm yıllar geçse de popülerliğini kaybetmeyen bir moda trendidir. Patinato işleminin asıl işlevi olan bu görüntüyü kazandırma özelliği sayesinde yer döşemeleriniz her senenin modasına uyumlu olacak ve ömür boyu havalı görünecektir
Nerelerde Kullanılır?
Özellikle banyo gibi kaygan olma ihtimali yüksek olan yüzeylerde patinatolu taşlar kayganlığa daha dirençli olduğu için güvenliği artırır.
Patinatolu Bazalt Dayanıklımıdır?
Dayanıklı bir malzeme olduğu için yıllarca bozulmadan durabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Dilek Curadedi ki:

    Mermer gibi cilalı parlak yapılabilir mi bazaltlar? Kumlu puslu görüntü istemezsek diye soruyorum.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim