+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bazalt oluk taşları

2 kez görüntülendi
Bazalt oluk taşları
Ürün Açıklaması

Oluk taşı kullanımının önemi özellikle iklim değişiklerinin gündemde olduğu çağımızda gittikçe artmaktadır. Oluk taşları oluk biçimli dayanıklı malzemelerden yapılmış afet durumlarını kontrol altına almaya yönelik taşlardır. Sıklıkla yol ve kaldırım kenarlarında karşımıza çıkarlar. Temel işlevi su ve diğer sıvılar için akış yönü alıştırarak suyun birikmesini önleyip doğrudan kanalizasyon sistemine karışmasını sağlamaktır. Bazalt oluk taşları bu işlevi layığıyla yerine getirmektedir.

Ürün Özellikleri

Böylesine yüksek basınç altında işini yapması gereken malzemede ilk aranan şey dayanıklılık olacaktır. İşte bazalt bu dayanıklılığı sağlayabilecek bir ham maddedir. Ayrıca bu kadar göz önünde olan bir yapı malzemesinin hoş bir görüntüsünün olması da gerekir. Bazalt estetik açıdan da başarılıdır.

Bazalt Oluk Taşları ve Avantajları

Oluk taşı kullanımının önemi günümüzde de ne yazık ki halen sıklıkla meydana gelen sel felaketleri sonrasında biraz daha öne çıkan bir konu haline gelmiştir. Doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak her zaman elzemdir ki afet durumlarında can ve mal kaybı en aza indirgenebilsin. Hiçbir afet alacağımız önlemlerden güçlü değildir. Çağımızın gelişmiş teknolojisi ve fizik kurallarına dair gelişmiş bilgi birikimimiz sayesinde çok basit bir işlemle sel felaketleri önlenebilmektedir. Bazalt oluk taşları şehir içlerinde yaşamın yoğun olarak devam ettiği yerlerde meydana gelebilecek sel felaketleri için önlem almamıza yardımcı olur. Peki yapılarımızda bu malzemeyi kullanmanın avantajları nelerdir? Sizler için sıralayalım:

  • Su basıncı çok yüksek seviyelere ulaştığında birçok taş malzemeyi parçalayacak kadar güçlü olabilmektedir. Doğal ve güçlü bir madde olan bazalt çok dayanıklıdır. Metrekare başına düşen yağmur miktarının hat safhada olduğu durumlarda bile basınca çok iyi direnç gösterir ve işlevini yerine getirir.
  • Oluk taşı kullanımı ile kaza sonucu veya afet sonucu meydana gelen su birikintileri doğru yöne kanalize olur.
Bazalt oluk taşı Fiyatları
Fiyatlarımız değişkenlik gösterebilir Size en uygun fiyatları almak için lütfen bizi arayınız. 05321382091
Bazalt oluk taşı Sorulan Sorular
Nakliye Hizmetiniz Varmı?
Nakliye hizmetimiz vardır, nakliye alıcıya aittir. İstediğiniz takdirde üretim tesislerimizden kendi araçlarınız ile alabilirsiniz.
Uygulama hizmetiniz varmı?
Uygulaması size aittir, isterseniz ustalarımız ile sizlere anahtar teslim yapıyoruz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim