+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Taştan Evler Nasıl Yapılır

8 kez görüntülendi
Taştan Evler Nasıl Yapılır

Eskiden daha sık görmeye alışık olduğumuz taştan evler aslında hala bazı kırsal kesimlerde sıklıkla inşa edilmekte ve kullanılmaktadır. Yeni nesil yapılara göre daha sağlam ve sağlıklı bir yapısı olan taş evler gerçekten harika bir görünüme sahiptir.

Doğru taş ve harç seçimi yapılarak inşa edilirse elde edeceğiniz görüntü muhteşem olacaktır. Ayrıca taş evler içinde yaşayan insanların hayat kalitesini yükseltir onlara daha güvenli bir barınma fırsatı sunar.

İklimsel değişikliklere kolaylıkla tolerans geliştirebilen taş evler serin olması gereken zamanlarda serin sıcak olması gereken zamanlarda sıcak bir ortam yaratmanıza yardımcı olur. Peki bu mimari harikası ve doğal bir görünüme sahip olan taştan evler nasıl yapılırsizler için bu makalemizde tüm detaylarıyla cevaplıyoruz.

Taştan Evler Nasıl Yapılır

Taştan evlerin yapımı meşakkatli bir süreç gibi görünse de profesyonel ellerde muhteşem sonuçlar elde edilecektir. Ne yazık ki bazı tecrübesiz insanlar taş ev inşa etmeye çalışırlar. Bunun sonucunda ya kalitesiz bir yapı elde ederler ya da zaman ve nakit kaybı yaşarlar. Bu gibi durumlar yaşamamanız için yılların bize verdiği tecrübe ile taştan evler nasıl yapılır sorusunu yanıtlıyoruz.

Taş ev yapımının birçok aşaması vardır. Bu aşamalardan hiçbirini atlamamak gerekir. Herhangi birine gereken özen gösterilmediğinde taştan eviniz sağlam olmayabilir. Sağlamlığın dışında estetik olarak görünümü de sizi rahatsız edebilir.

Taştan evlerin özellikleri

Taştan evlerin özellikleri oldukça cezbedicidir. Günümüzde oldukça fazla gündeme gelen hava kirliliği konusunda adeta bir kurtarıcıdır. Taş ev yapımında kullanılan taşlar doğal olarak havayı süzme özelliğine sahiptir. Böylelikle dışarıdan içeriye giren hava sizlerin soluması için en sağlıklı olan hava olacaktır.

Özellikle küçük çocukları olan ve onların sağlığını en ön planda tutan kişiler temiz bir hava solunumu yaratmak için taş ev tercih edebilirler. Bir diğer özellik ise taş evlerin yangına olan dayanıklılığıdır. Yangın ve benzeri afetlere karşı yüksek direnci olan taş evler sizleri büyük felaketlerden korur.

Deprem afeti konusunda da durum farklı değildir. Temeli ve birbirine tutunumu çok sağlam olan taş evler herhangi bir deprem meydana gelmesi durumunda sıradan evlere göre daha sağlam bir şekilde ayakta kalacaktır. Bunun en büyük kanıtı 1999 yılında İstanbul’da meydana gelmiş olan şiddetli 17 Ağustos depremine rağmen birçok taş yapının herhangi bir çatlak bile meydana gelmeden halen ayakta duruyor olmasını örnek gösterebiliriz.

Taş Ev Yapım Aşamaları

Ev fiyatlarımız tamamen istediğiniz özelliklere göre değişmektedir. Yaptırmak istediğiniz evin metre kare bilgilerini varsa projenizi bizlere iletiyorsunuz. Bizlerde çalışma yapıp sizlere fiyat bilgisi olarak dönüş yapmaktayız.

Dilerseniz sizler için hazır projelerimizi sizlere gönderebiliriz. Sizler arasında seçim yapıp şu proje olabilir yada şu projeden şurayı değiştirirsek tamamdır diyeceğiniz şekilde çalışma yapabiliriz.

Türkiye’nin her hangi bir ilinde istediğiniz özelliklerde taş ev yapabiliriz.

aş ev yapımında bazı temel aşamalar vardır. Bunların doğru sırayla izlenip doğru biçimde uygulanması önemlidir. Aşamaları sıralayacak olursak;

  1. Taş ev yapımına uygun bir taş seçmek
  2. Taş ev inşasında kullanılacak harcı doğru hazırlamak
  3. Evin duvarlarını dikkatlice örmek
  4. Gereken tesisatları döşemek
  5. Taş evinizin inşası doğru şekilde tamamlandıktan sonra eşyalarınızı yerleştirerek estetik bir dizayn sağlamak.

Bu adımlar takip edilerek harika taştan evler inşa edilebilir. Taştan evler nasıl yapılır sorusunun en temel cevabı da budur.

Taş Ev Fiyatları

Taş evlerin fiyatları tamamen sizlerin istediği metre kareye ve özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden site üzerinden fiyat paylaşımı yapmamız doğru olmaz en doğru bilgiyi telefon üzerinden iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Yaptırmak istediğiniz evin projesini bizlere göndererek üzerinden çalışma yaparak sizlere fiyat şeklinde dönüş yapabiliriz. Dilerseniz daha önce yapmış olduğumuz taş evlerin çizimlerini veya projelerini sizlere gönderebiliriz. Arasında seçim yapabilirsiniz. Yada küçük değişiklikler yaparak bizlerden talep edebilirsiniz.

Türkiye’nin her bölgesine taş ev çalışması yapmaktayız. Detaylar için 0 532 138 20 91 arayabilirsiniz.

Taş Merkezi Ofisimiz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim