+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Traverten Döşeme

2 kez görüntülendi
Traverten Döşeme

Ürün Açıklaması; Traverten Döşeme

Traverten taşlar, bikarbonatlı suların kalkeri bırakması sonucu meydana gelen, boşluklu ve bitki kalıntıları içeren taşlara verilen isimdir. Dekoratif amaçlı kullanılan traverten taşları, döşemede son derece güzel sonuçlar bırakmaktadır.

Traverten taşların oluşumu fay kırıklarından çıkan sıcak ve kireçli sulardan oluşan karbondioksitin uçması ve kalker katmanlarının taşlaşması sonucu oluşan tortul kayacıklardır. Bu doğal taşlar, birçok alanda kullanılmakla birlikte özellikle dekorasyon alanında sıklıkla kendinden söz ettirmektedir. Özel ölçülerde kesildikten sonra verilen şekiller ile ortaya mükemmel görünümler sunarlar. Geniş anlamda özelliklere sahip olan traverten taşları, daha çok döşeme alanında kullanılırlar.

Traverten Döşeme Nasıl Yapılır?

Süngere benzer yapısı ve delikli olan traverten taşları, birçok döşeme alanında kullanılır. Hafif olmalarının yanında döşenmesinin de kolay olması sayesinde, diğer taşlara göre hem daha hafif bir işçiliğe sahiptirler hem de daha rahat döşenirler. Fayansların dekoratif rustik görünüm için kenar kırma makinası ile elde edilen döşeme taşları, istenilen ebatlara kolaylıkla getirilebildikleri için özellikle köşeli alanlarda kullanımı son derece kolaydır. Banyolarda, mutfaklarda sık kullanılan traverten taşları, ayrıca eskitme yapılarak da kullanılmaktadır.

Traverten Döşeme Kaplaması

Birçok alanın döşenmesinde kullanılan traverten taşları, doğal yapılarındaki güzellik ile son derece hoş sonuçlar ortaya çıkartır. Banyolarda, mutfaklarda ve tuvaletlerde de kullanılabilen bu taşlar, sadece kuru zemin için değil ıslak zeminlerde de gayet iyi sonuçlar vermektedir. Bu da dekorasyon alanında döşeme ihtiyacı duyulduğunda kullanımını arttırmaktadır. Traverten döşeme kaplaması yapılarak, alanların hem daha fazla kullanışlı hale gelmesi hem de daha şık görünümün elde edilmesi sağlanabilmektedir. Kullanım alanlarının ihtiyaçlarına göre 1 cm, 1.2 cm, 1.5 cm, 2 cm ve 3 cm gibi projelerde kullanımı kolay olan traverten döşeme kaplaması, istenilen ölçülerde kolaylıkla yapılabilmektedir.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Traverten Kaplama Özellikleri

Çoğunlukla havuz kenarı kaplamalarında, banyolarda, mutfaklarda ya da tuvalet gibi su alan alanlarda kullanımı daha yaygın olan traverten döşeme, görünürde dayanıksız gibi görünse de aslında çok sağlam ve değerli bir taştır. Kalsiyum karbonatın kat kat çökmesiyle oluşan bu taşlar, görünümüyle bu özelliğini en iyi şekilde belli eder. Katman katman halinde olan traverten döşeme, sahip olduğu cazip özellikleri sayesinde çok fazlasıyla tercih edilmektedir.

İki farklı kesim stiline sahip olan traverten taşları, “suyoluna kesim” olarak adlandırılan Türk kesimidir. Bu kesim stili, ahşap gibi bir görünüm sunar. Bir diğer kesim stili ise Amerikan kesim stilidir. Türk kesim stilinin aksine kesimi yapılır yani suyolunun tam tersi yönünde kesim yapılmaktadır. Bu şekilde kesildiğinde haliyle görünümü de değişir.

Traverten Döşeme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yapısı gereği delikli olan bu taşlar, uygulama yapılırken özel malzeme kullanılarak delikleri kapatılmaktadır. Uzun ömürlü dekoratif bir taş olan traverten taşı, renk seçeneklerinin çok fazla olması sayesinde dekoratif anlamda gayet şık sonuçlar üretebilmektedir. Günümüzde özellikle havuz kenarı, banyo, mutfak gibi alanlarda daha sıkça kullanılmasının yanında ek olarak daha farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sadece ıslak zeminlerde değil, kuru zeminlerde de kullanılabilmektedir. Uzun ömürlü olmasının avantajı ile kullanım alanlarında uzun süre sağlıklı şekilde kullanılmaya devam edilebilir.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Traverten taş uygulama alanları

İç ve dış mekan tasarımlarında eskiden beri kullanılmaya devam eden traverten döşeme, günümüz teknolojisinin de ilerlemesi ile birlikte daha geniş alanlarda kullanılmaya başlandı. Duvar kaplamaları, havuz zemin döşeme ve merdivenlerinin kaplanmasında, bahçe avlularında, banyo ve duşlarda, lavabolarda, şömine ve zemin döşemelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak yine kişinin isteğine bağlı olarak daha farklı alanlarda da traverten taşlar kullanılabilmektedir.

Fiyatını Buraya Tıklayarak Öğrenebilirsiniz
Fiyatlarımız değişkenlik gösterebilir Size en uygun fiyatları almak için lütfen bizi arayınız. 05321382091

Traverten Sorulan Sorular

Nakliye Hizmetiniz Varmı?
Nakliye hizmetimiz vardır, nakliye alıcıya aittir. İstediğiniz takdirde üretim tesislerimizden kendi araçlarınız ile alabilirsiniz.

Uygulama hizmetiniz varmı?
Uygulaması size aittir, isterseniz ustalarımız ile sizlere anahtar teslim yapıyoruz.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim