+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kayrak Taşı

6 kez görüntülendi
Kayrak Taşı

Ürün Açıklaması; Kayrak Taşı

Dış mekânlarda ve duvar yapımından sıklıkla kullanılan kayrak taşı, nehir ve akarsu yakınlarında bulunur. Bu taşlar, bulundukları sulu bölgelerde kaygan bir yapıya sahip olmaları ile dikkat çeker. Doğal taşlar arasında yer alan kayrak taşı, uzun süre kullanıma dayanıklı olduğu için çoğu zaman özellikle duvar yapımından tercih edilen taşlar arasında kendini gösterir. Şömine, barbekü, park, bahçe, fırın, baca gibi yerlerin kaplamasında kullanılan kayrak taşı, ısıya duyarlı ve kış aylarında ısıyı hapsetme özelliğine sahiptir. Eski dönemlerde kırsal kesimlerde ev yapımından sıklıkla kullanımının tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de budur.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Kayrak Taşı Nedir?

Uzun yıllar dayanıklılığını koruyabilen, yaz aylarında serin havayı muhafaza edebilen, kış aylarında ise soğuk havanın içeri girmesini engelleyen, nehir ve akarsular içinde bulunan doğal bir taştır. İç ve dış duvar kaplamasında kullanılan kayrak taşı, farklı renk tonlarına sahip olması ile geniş kullanım alanlarına sahiptir. Bunların haricinde evlerde aksesuar olarak da kullanılabilen ya da mekanların belli bölgelerine nostaljik bir görünüm vermek amacıyla da kullanılabilen kayrak taşı, döşeme ustaları tarafından yapıldığında çok daha güzel görünüm sunar.

Kayrak Taşı Döşeme

Diğer doğal taşlardan daha farklı yapı ve özelliklere sahip olan doğal kayrak taşı, doğru şekilde uygulandığında kırılma noktalarında herhangi bir sorun olmaz. Bunun için belli bir yerden başlanarak döşenmesi gerekir. Köşeli yerlerde kırılmaların engellenebilmesi için belli bir nokta belirleyerek başlamak çok daha doğrudur. Ancak yukarıda da ifade ettiğimiz gibi diğer taşlardan çok daha farklı olduğu için kayrak taşı döşeme konusunda kesinlikle tecrübeli ve işin ehli olan ustalardan destek almak önemli bir noktadır. Kayrak taşı döşeme işlemi uygulanırken en çok dikkat edilmesi gereken ayrıntı, döşeme alanının düz olmasına dikkat etmektir. Çünkü eğimli yerlere döşendiğinde, düz yerlerde durduğu gibi durmaz ve bu da kötü bir görünümün oluşmasına neden olur.

Uygulama hizmetiniz varmı?
Uygulaması size aittir, isterseniz ustalarımız ile sizlere anahtar teslim yapıyoruz.

Kayrak Taşı Kullanım Alanı

Jeolojik açıdan milyonlarca yıl öteye giden kayrak taşı, dış duvar yapımında, iç mekanların tasarımında, şömine, barbekü, park, bahçe, fırın ve baca gibi alanlarda sıklıkla kullanılan bir taştır. Uzun süre dayanıklı olması sebebi ile dış duvar kaplamalarında da tercih edilen kayrak taşı, peyzaj sanatına ayak uyduran yönleri ile kendinden söz ettirir. Pembe, kırmızı, yeşil, siyah ve gri renklerinde bulunabildiği için dekoratif amaçlı da kullanılabilen kayrak taşı, son derece dayanıklıdır. Isıyı hapsetme ve soğuğu geçirmeme özelliğine sahip olan taş, yapı itibari ile dayanıklı ve serttir. Özel işçilik gerektiren bu doğal taşlar, doğru şekilde uygulandığında beklentilerden çok daha fazlasını karşılayabilir.

Kayrak Taşı Kaplama

İnce ustalık ve işçilik gerektiren, yapımında bazı püf noktalara dikkat etmeyi gerektiren kayrak taşı, döşeme ile birlikte kaplama malzemesi olarak da kullanılabilmektedir. Kayrak taşı kaplama-döşeme için usta kişilerden destek almak en önemli ayrıntıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu taşlar döşenirken özellikle uygulanacak zeminin düz olmasına dikkat etmek gerekir. Mesela şömine, barbekü ya da aksesuar amaçlı kullanıldığında uygulanacak yerin düz olmaması, kötü bir görünümün oluşmasına neden olur. Bu yüzden kesinlikle uygulamada uzmanlardan destek almanız gerekmektedir.

Uygulama hizmetiniz varmı?
Uygulaması size aittir, isterseniz ustalarımız ile sizlere anahtar teslim yapıyoruz.

Kayrak Taşı Texture

Ev ve villa projelerinde sık kullanımı tercih edilen kayrak taşı texture, mimari açıdan son derece şık görünümlerin oluşmasına yardımcı olur. Villa duvarlarında, havuz kenarlarında ya da bahçelerin özel olarak oluşturulmuş bölümlerinde hem görsel anlamda zengin ve güzel sonuçlar elde etmek için hem de sıcak-soğuk dengesinin korunması için kayrak taşı texture kullanımı tercih edilmektedir. Uzman bir firmadan destek alarak bu alanda en başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Fiyatını Buraya Tıklayarak Öğrenebilirsiniz
Fiyatlarımız değişkenlik gösterebilir Size en uygun fiyatları almak için lütfen bizi arayınız. 05321382091

Kayrak taşları Sorulan Sorular

Nakliye Hizmetiniz Varmı?
Nakliye hizmetimiz vardır, nakliye alıcıya aittir. İstediğiniz takdirde üretim tesislerimizden kendi araçlarınız ile alabilirsiniz.

Kayrak Taşı Türleri

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim