+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bazalt Küp Taş

2 kez görüntülendi
Bazalt Küp Taş

Ürün Özellikleri; Bazalt Küp Taş

Bazalt küp taş, volkanik patlamalar sonucunda oluşan bir bazalt türüdür. Yanardağların lav püskürtmesi sonucunda oluşan bazalt taş, farklı çeşitleri olan değerli bir taştır. Bazalt küp taş çeşidi de bunlardan biridir ve oldukça değerli taşlar arasında yer almaktadır.

Siyah renkte ve oldukça dayanıklı olan bazalt küp taşları, volkanik patlamalar sonucunda küp şekline geldiği için bu isim verilmiştir. İçerisinde demir, sülfat, magnezyum ve olivin gibi maddelerin bulunduğu bazalt taşlar, bağlı bulunduğu bazalt kayaçları gibi altıgen şeklinde bulunur. Daha çok dekoratif amaçla kullanılan bazalt küp taş, ülkemizde Doğu Anadolu bölgesinde yoğunlukla bulunmaktadır. Kesimi diğer taşlara göre daha rahat olduğu için özellikle dekorasyon alanında sık kullanılan bir taş olma özelliğini korumaktadır. Duvarlarda, yer döşemelerinde ve mutfak ile banyo döşemelerinde sık kullanılmasının nedeni geometrik şekilli olması ve bunun da avantaj olarak dekorasyonda şık görüntüler sunmasından kaynaklanmaktadır.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Bazalt Küp Taş Özellikleri Nelerdir?

Dekorasyon alanında sıkça adından söz ettiren bazalt küp taşı, sahip olduğu özellikleri ve geniş kullanım alanlarıyla kendinden çokça söz ettirir. Bazalt küp taşının en çok öne çıkan bazı özellikleri şunlardır;

  • Bazalt taşı, volkanik kökenli bir taştır.
  • Renk, dok ve sertlik bakımından kullanıma uygun bir taş türüdür.
  • Parke taşı, döşeme, kaplama, bordür, oluk taşı, adım taşı ve har puşta taşı olarak kullanılır.
  • Mimari tasarımlar ve tarihi yapıların değişik bazı alanlarında kullanıma uygundur.
  • Sıkı bir dokuya sahip olan bazalt küp taşları, suya dayanıklı, suda dağılmama ve suyu emmeme özelliğine sahiptir.
  • Siyah ve füme renklerinde bazalt küp taşı bulunur.

Bazalt Küp Taş Döşeme

Yeni bir alan inşa ederken ya da dekorasyonda bazı değişiklikler yaparken sıkça tercih edilen bazalt küp taşlar, döşemesi en kolay olan dekoratif taşlar arasında yer almaktadır. Yapısı gereği küp şeklinde olan bu taşlar, usta eller tarafından işlenerek istenilen ebatta kesilebilmektedir. Bu da bazalt küp taş döşeme işlemlerinin kolaylaşmasına ön ayak olmaktadır. Bu alanda uzman olan ustalar, hazır gelen bazalt küp taşları, son derece kolay bir şekilde kullanılması gerektiği yerde kullanabilmektedir.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Bazalt Küp Taş Ölçüleri

Genel olarak el işçiliği ile üretilen bazalt küp taş, dayanıklı ve dekoratif anlamda son derece güzel bir görsel sunduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Tabi bu taştan faydalanmak isteyenlerin öncelikle bazalt küp taş ölçüleri hakkında fikir sahibi olmaları gerekir.

Küp formundan, sütun formuna kadar birçok farklı ölçüsü olan bazalt küp taşları, dikdörtgen veya küp prizması şeklinde olur. Genel anlamda bu amaç doğrultusunda kesilen bazalt küp taş ölçüleri, 4x4x6 cm ebadından başlayıp 15x15x30 cm ölçülerine kadar değişiklik göstermektedir.

Bazalt Küp Taş Renkleri

Dayanıklılığı ve dekorasyon alanında kullanılması ile mükemmel sonuçlar oluşturan bazalt küp taşları, 4×6 bazalt küp taş – 6×8 bazalt küp taş – 8×10 bazalt küp taş -15×18 cm. ölçüleri gibi farklı ölçülerde kesilebilmektedir. Volkanik taşlar olduğu için genellikle siyah renkte olsalar da siyah rengin haricinde gri koyu ve füme renklerinde de bulunabilmektedir. Geometrinin vazgeçilmez estetik parçaları arasında değerlendirilen bazalt küp taşları, özellikle son dönemlerde daha fazla kullanılmaya başlandı. Bunun en büyük nedeni ise daha fazla işletim alanının bulunmasından kaynaklanmaktadır.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Bazalt Küp Taş Uygulama Alanları

Bazalt küp taş, aslında birçok alanda kullanılır ve gündelik hayatımızda sık sık görürüz. Mesela asfalt, beton, yapı kimyasalları ve yalıtımı alanlarında sıkça kullanılır. Yollara dökülen asfalttaki zift, maden kömürünün damıtılması sonucunda elde edilir ve buna bazalt taş eklenerek yol asfaltı haline gelir. Bunun haricinde küp şeklinde kesilebilen bazalt küp taşı, dekoratif alanlarda da sıkça kullanılmaktadır. Beton santralleri, dekorasyon ustaları gibi kişiler, bazalt küp taşına fazlasıyla ihtiyaç duyarlar.

Fiyatını Buraya Tıklayarak Öğrenebilirsiniz
Fiyatlarımız değişkenlik gösterebilir Size en uygun fiyatları almak için lütfen bizi arayınız. 05321382091

Nakliye Hizmetiniz Varmı?
Nakliye hizmetimiz vardır, nakliye alıcıya aittir. İstediğiniz takdirde üretim tesislerimizden kendi araçlarınız ile alabilirsiniz.

Uygulama hizmetiniz varmı?
Uygulaması size aittir, isterseniz ustalarımız ile sizlere anahtar teslim yapıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim