+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Andezit Döşeme

5 kez görüntülendi
Andezit Döşeme

Ürün Açıklaması; Andezit Döşeme

Andezit taşları, döşeme alanında sık tercih edilen, Ankara bölgesinde daha sıklıkla görüldüğü için “Ankara taşı” olarak da adlandırılır. Eflatun, mor ve pembemsi renk seçeneklerine sahip olan bu taşlar, benekli, aşınmaya dayanıklı ve kaymaz özelliğe sahip olduğu için sık tercih edilen döşeme taşları arasında yer almaktadır.

Kaymaz özelliklere sahip olduğu için yaşam alanının birçok bölümünde kullanılan be gündelik hayatta sıkça karşımıza çıkan andezit döşemeler, daha çok döşemelerde, tretuar kaplamalarında, merdiven basamaklarında, engelli rampalarının kaplamaları gibi alanlarda kullanılmaktadır. Ancak bu alanlar haricinde farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Özellikle park ve bahçelerde, söve ve çiçeklik gibi parçaların yapımında sıklıkla kullanılan andezit döşeme, ustalık gerektiren ve uygulamada tecrübe gerektiren bir taş çeşididir. Daha çok dış mekanlarda kullanılan andezit döşemeler, bank, çiçeklik ve diğer şehir mobilyalarında dekoratif amaçlı da kullanılır.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Andezit döşeme nasıl yapılır

Bir yapının daha uzun süre dayanıklı kalabilmesi için kullanılan malzemenin taş olması kaçınılmazdır. Ancak her taşın da döşeme için kullanılabildiğini söylemek yanlıştır. Hem uzun ömürlü olması hem de kalıcı bir eser olabilmesi açısından Ankara taşı olarak da adlandırılan andezit taşı gibi dayanıklı malzemelerin kullanımı çok daha uygundur. Andezit döşeme yapılırken ustalar, el işçiliklerini kullanarak istenilen işlemleri yaparlar. Ancak teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımıza daha fazla kullanılmaya başlanan CNC makineleri ile daha rahat kesim yapılabilmektedir. Özellikle mezar ve çeşme yapımında sıklıkla kullanılan andezit döşemelerin ömrü bazen yüz yılları bile geçebilmektedir.

Andezit döşeme kaplaması

İsteğe bağlı olarak farklı kalınlıklarda üretilebilen ancak genel olarak 2 ve 4 cm. kalınlıklarında üretilen andezit taşları; gri ve gülkurusu olmak üzere iki farklı renk seçeneklerine sahiptir. Büyük kaya taşlarından elde edilen Ankara taşı, diğer taşlar gibi dökme olmadığı için çok daha sağlıklı ve uzun süre kullanılabilmektedir.

Andezit döşeme kaplaması, diğer çevre ve duvar kaplama taşlarına göre maliyeti daha yüksek olan bir taştır. Fakat pahalı olmasının yanında uzun süre dayanıklılığını koruyabildiği için kullanılan alanların daha uzun süre ayakta kalması beklenebilmektedir. Aslında tarihi yapılarda da sıklıkla gördüğümüz taş türlerinden olan andezit döşeme kaplaması, uzun süre geçmiş olmasına rağmen yapıların ayakta kalmasına destek sağlamaktadır. Hem yer döşemelerinde hem de duvar kaplamalarında kullanılabilen andezit döşeme kaplaması, her ikisinin kombine edilerek kullanılması sonucunda son derece şık ve görsel anlamda güzel sonuçlar üretebilmektedir.

Andezit döşeme özellikleri

Doğal bir taş olmasının yanında uzun süre dayanıklılığı ile bilinen andezit taşı (Ankara taşı), kaygan olmayan bir özelliğe sahiptir. Bu da dış mekanlarda sıklıkla kullanılmasını etkilemektedir. Andezit döşeme özellikleri arasında aşınmaya dayanıklı olması ve benekli görünüme sahip olması ile birçok alanda kullanımı kolay hale gelmektedir. Günümüzde parklarda, engelli yollarında, bahçelerde, bahçe duvarlarında, çeşme ya da mezar kaplamalarında sıklıkla andezit döşeme kullanılmasının en etkin nedenlerinden biri de uzun süre kendini koruyabilmesinden kaynaklanmaktadır.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Andezit döşeme ölçüleri

Ebatlı plaka ölçüleri ve ebatsız plaka ölçüleri olmak üzere iki farklı şekilde üretilebilen andezit döşeme taşları, kullanım alanlarına göre ölçülendirilebilmektedir. 60-150 cm. arasında ölçülendirilebilen andezit taşlarının boyutları 30×30/40×40/30×60 ölçülerindedir. Ancak bu ölçülerin standart olmadığını, kullanım alanına göre özel kesim yöntemleri uygulanarak istenilen ölçülere getirilebildiğini belirtmek gerekir.

Andezit uygulama alanları

Yaşam alanlarının birçok bölümünde karşımıza çıkan ve mimari tasarımlarda sonuçların daha iyi olmasını etkileyen andezit taşlar, uygulama alanlarının geniş olması sayesinde birçok yerde kullanılabilmektedir. Zemin kaplaması olarak kaldırımlarda, döşemelerde, tretuar kaplamalarında, merdiven basamaklarında, engelli rampalarının kaplamalarında, park ve bahçelerde, harpuşta, söve, çiçeklik yapımında gibi birçok alanda kullanılabilen andezit uygulaması, uzman kişiler tarafından yapıldığında çok daha uzun süreli kullanılabilir.

Fiyatını Buraya Tıklayarak Öğrenebilirsiniz
Fiyatlarımız değişkenlik gösterebilir Size en uygun fiyatları almak için lütfen bizi arayınız. 05321382091

Andezit Sorulan Sorular

Nakliye Hizmetiniz Varmı?
Nakliye hizmetimiz vardır, nakliye alıcıya aittir. İstediğiniz takdirde üretim tesislerimizden kendi araçlarınız ile alabilirsiniz.

Uygulama hizmetiniz varmı?
Uygulaması size aittir, isterseniz ustalarımız ile sizlere anahtar teslim yapıyoruz.

Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim