+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız
1 kez görüntülendi
Traverten Oluk
Ürün Açıklaması

Yağmur olukları aniden bastıran ya da uzun süreli çok yağış alan bölgelerde yağmur suyunun kanalizasyona yönlendirilerek sel ve taşkın gibi felaketlerin önüne geçilmesi amacıyla ortaya çıkmıştır. Bu taşlar birçok materyalden yapılmaktadır. En popülerlerinden biri de traverten oluk taşlarıdır. Dayanıklı yapısının verdiği güç ve estetik görüntüsü sayesinde yağmur oluğu olarak kullanılabilen traverten taşları bu işi layığıyla yerine getirmektedir. Sel gibi felaketlerin önüne geçilmesi toplum refahı ve can güvenliği açısından çok önemlidir. İyi bir kanalizasyon sistemi traverten oluk taşlar ile desteklendiğinde mucizeler yaratılabilir. Su olukları geçmişte de farklı yöntemler kullanılarak yapılmaktaydı fakat granit ve traverten gibi malzemelerin kullanımının yaygınlaşmasıyla daha profesyonel hale getirildi.

 

Traverten Oluk Kullanımı

Su olukları kullanılırken her matematiksel ve fiziksel hesap en ince ayrıntısına kadar yapılmalıdır. Ufak bir teknik hata taşın işlevini yerine getirmesinin önüne geçebilir. Suyun hangi yöne doğru kanalize edilmesi gerektiği iyi bilinmelidir. Sonrasında kaldırım çevrelerine ve yol kenarlarına traverten oluk yerleştirilebilir. Yüksek su basıncın dayanıklı olan traverten taşları fabrikasyon esnasında da tekrar güçlendirilerek piyasaya sunulur. Böylelikle aşırı yağış meydana geldiği durumlarda bile hiç bozulmadan yapısını yıllarca koruyabilir. Çeşitli renk seçeneklerine sahip olması sayesinde de yol kenarlarını düzgün bir görüntüye kavuşturur.

Traverten oluk sadece aşırı yağış alan bölgelerde kullanılmak durumunda değildir. Bir önlem olarak yıllın belli zamanlarında yağış alma ihtimali olan her bölgede kullanılabilir. Bu sayede ön görülemeyen olası felaketlerin önüne geçilebilir.

 

Traverten Oluk Fiyatları

Bu taşların fiyatları kalitesine göre değişkenlik gösterir. Ticari tip kalitedeki yağmur olukları nispeten biraz daha ucuzdur işlevini yerine getirir. Yüksek kalite yağmur olukları adeta kırılması imkansız yıpranması çok zor harika taşlardır ve fiyatları biraz daha tuzludur. Traverten oluk uygulanacak bölgenin ölçüleri ve biçimi iyi belirlenmelidir. Gerekli belirlemelerin ardından tüm detaylar hesaplanır ve sizin için bir fiyat çıkartılır. Mesela bazı bölgelerde yüksek kalite yağmur oluğu kullanmak daha doğru bir seçim olur. Daha emniyetli olacaktır.

Traverten Oluk Fiyatları Buraya Tıklayarak Öğrenebilirsiniz
Fiyatlarımız değişkenlik gösterebilir Size en uygun fiyatları almak için lütfen bizi arayınız. 05321382091

Traverten yağmur olukları estetik açısından da kaygılanacak bir durum yaratmazlar. Şekilsel ve yüzey biçimi olarak yol kenarları için gayet uygundurlar. Renk açısından da seçenek kısıtlılığı yaşatmazlar. Kullanılacağı bölgeye en uygun rengi seçme şansını müşteriye tanırlar. İşin oluk seçip almadan sonraki kısmı bu yağmur oluklarını döşeyecek ustanın becerisiyle bağlantılıdır. Doğru dizayn edilmiş yağmur oluklarını uygun bir biçimde yerleştirirseniz birçok yağış felaketinin önüne geçebilirsiniz.

 

Traverten Oluk Ebatları

Standart bazı traverten oluk ebatları bulunabilir fakat boyutlar bunlarla sınırlı değildir. İhtiyaç halinde kullanılacağı alana göre boyutları ve şekli ayarlanabilen yağmur oluğu taşları mevcuttur. Biz bunları müşteri taleplerine göre ayarlar ve ona göre üretimini yaparız. Sonrasında uygulama esnasında hiçbir sıkıntı yaşamamak için doğru ebatta sipariş veriniz.

 

Traverten Oluk Sorulan Sorular
Nakliye Hizmetiniz Varmı?
Nakliye hizmetimiz vardır, nakliye alıcıya aittir. İstediğiniz takdirde üretim tesislerimizden kendi araçlarınız ile alabilirsiniz.
Uygulama hizmetiniz varmı?
Uygulaması size aittir, isterseniz ustalarımız ile sizlere anahtar teslim yapıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim