+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız
1 kez görüntülendi
Traverten Patlatma

Dekorasyon amaçlı kullanılan traverten modellerinden bir tanesi de traverten patlatma modelleridir. Kafe, restoran ya da müstakil evlerin salonları gibi birçok kullanım alanı olan bu patlatma modeller oldukça havalı bir görünüme sahiptir. Dayanıklı oluşundan dolayı uzun vadeli bir dekor isteyenler için uygun bir seçenektir. Traverten patlatma dekorları birçok renk seçeneğine de sahiptir. Renk çeşitliliğinin fazla oluşu sayesinde evinizin ya da mekanınızın her yerine uygun renk uyumunu sağlamanız mümkündür. Patlatma taşların özelliği bazı makineler aracılığıyla taşın içinde meydana getirilen patlama sonucu patlatılmış bir görüntü yaratılmasıdır. Bu görüntünün estetik açıdan iyi olduğunun farkında varılmasından sonra kullanımı da oldukça yaygınlaşmıştır. Patlatma modellerin dayanıklılığı da diğer modeller kadar iyidir.

Traverten Patlatma Model Fiyatları
Hızlı İletişim
+90 532 138 20 91

Bu modeller sıklıkla diğer modeller ile kombine halde kullanılır. Bu yüzden sabit bir fiyat biçmek mümkün değildir. Dekorasyonu uygulayacağınız yerin genişliği, yüksekliği gibi etmenler fiyat belirlerken rol oynar. İçinizi rahat tutmanız gereken konulardan biri de traverten patlatma döşemesinin maliyetidir. Uzun ömürlü ve estetik bir yatırım olduğu için fiyat seçeneklerini düşünmek yerine en iyi dekoru düşünmenizi tavsiye ederiz. Dekorlarımız A kalitede olup piyasa ortalamasının oldukça üstündedir. Patlatma modeli son yılların yükselen trendlerinden biridir aynı zamanda.

Traverten Nedir?

Traverten doğal bir süreç içerisinde oluşan kesinlikle yapay olmayan bir taş türüdür. Mermer olarak da sınıflandırılır fakat mermerlerden farkı süngerimsi ve gözenekli bir yapıya sahip oluşudur. Bu yapısına rağmen oldukça dayanıklı bir üründür. Piyasada onlarca renk seçeneğiyle satılmaktadır. Model olarak fırçalı, cilalı, fileli ve sayısız model seçeneği söz konusudur. Doğal olarak oluşumu ise yeraltı sularının hareketiyle meydana gelir. Yeraltındaki yüksek basınç sudaki karbondioksiti çözünmüş halde tutar. Bu karbondioksit molekülleri temas ettiği taş yüzeylerdeki kalsiyum karbonat (CaCO3) moleküllerini çözer. Travertenlerin temel yapıtaşı olan bu mineraller üst üste çökerek travertenleri meydana getirirler. Traverten patlatma dekorunun ham maddesi de aynen böyle doğal bir süreçte meydana gelmiştir.

Ayrıca sağlık açısından traverten ürünlerin bir zararı olmadığı kanıtlanmıştır. Zaten doğal olduğu için bunu anlaması çok da zor değildir. Renklendirilmesi kimyasal yollarla yapılmaz. İçindeki doğal moleküllerin yoğunluğuna göre kendi rengini kendi alır. Bazı traverten ürünlerin dayanıklılığını artırmak için koruyucu kaplamalar yapılır. Bu kaplamalar için kullanılan maddeler de insan sağlığını tehdit etmeyen ve çevre kirliliği oluşturmayan içeriklere sahiptir. Yani ne sağlığınız ne de çevre açısından traverten kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Traverten Patlatma Ebatları

Ebatlar dekorasyon yapmak istediğiniz bölgeye göre özel olarak hazırlanır. Renk ve model en uyumlu şekilde seçilir. Sonrasında ebatlar çıkartılır ve üretim yapılır. Traverten ürünlerin ebatlandırılması mümkündür ve her alana özgü olarak tasarlanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim