+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mineral Yüzeli Parke Taşları ( Begonit Taşı)

3 kez görüntülendi
Mineral Yüzeli Parke Taşları ( Begonit Taşı)

Peyzaj çalışmaları, inşaat sektörü ve mimaride yeni bir trend olan mineral yüzeyli taşlar ya da diğer bilinen ismiyle begonit taşlar hakkında bugün sizleri aydınlatacağız. Bu taşların ortaya çıkışı doğada oluşumu çok uzun süren ve çıkarma maliyeti oldukça fazla olan granit taşlara alternatif arayış arzusuna dayanır. Bu arzu sonunda gerçek olmuş ve mineral yüzeyli taşlar bulunmuştur. Kimyasal ve fiziksel olarak granitle çok benzer yapısı olan bu ürün oldukça dayanıklı ve estetiktir. Bugünkü asıl konumuz olan mineral yüzeyli parke taşları diğer parke taşları varken neden tercih edilmelidir, gelin konuşalım.

Begonit kökenli parke taşları estetik açıdan size istediğinizi verir. Özellikle park gibi alanlarda kullanıldığında çocukların ayağının kaymasını önleyici bir yüzeyi vardır. İstediğiniz desenlere getirilecek şekilde kesilmesi ve dizilmesi çok kolaydır. Renk seçenekleri yelpazesi oldukça geniştir. Bunun dışında mineral yüzeyli taşların diğer avantajlarını da göz ardı etmemek gerekir.

Mineral Yüzeyli Parke Taşları ve Avantajları

Avantajları saymakla bitmeyen bu granite benzer özellikteki begonit taşları (diğer adıyla mineral yüzeyli taşlar) yapı sektöründe kaliteli malzeme arayışında olanların gözünü doldurmayı başarıyor. Alternatifi olduğu malzemeden bile üstün yönleri olan bu ürünü mutlaka kullanmalısınız.

  • Estetik olarak granite ve diğer taşlara oranla daha hoş bir yüzey görünümü vardır.
  • Sağlam ve uzun ömürlü bir materyaldir dış etkenlerden olabilecek en az seviyede etkilenir. Uzun yıllar boyunca işlevini yerine getirebilir.
  • Mineral yüzeyli parke taşları döşeme yapıldığı alanın darlığından dolayı estetik bozulmalara uğramaz. Ekstra bir kesim işleminden geçerek gereksiz yüzey artışına ve masrafa yol açmaz. Granite karşı en üstün olduğu durum budur. Granit kullanılan dar ve kavisli bölgelerde büyük, hoş görünmeyen boşluklu yerler kalırken begonit taşı ile böyle bir sorun yaşamazsınız.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim