+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mineral Yüzeyli Bordürler

2 kez görüntülendi
Mineral Yüzeyli Bordürler

Mineral yüzeyli taşlar diğer adlarıyla begonit taşı olarak da bilinmektedir. Bu taştan üretilen malzemeler arasında mineral yüzeyli bordürler de mevcuttur. Begonit çok sağlam bir malzemedir ve hem yapı hem de görünüş olarak granite çok benzemektedir. Bordür ise kaldırımların kenarları için kullanılan taşlara verilen isimdir. Sadece begonit değil beton, granit gibi sayısız malzemeden üretilen bordürler vardır.

Bordür kullanımının önemi kaldırımın genel bütünlüğünün sağlanması ve genel bitiş hizasının belirlenmesidir. Kesinlikle bordür kullanmadan kaldırım inşanızı tamamlamanız mümkün değildir. Olmazsa olmaz bir malzeme olan bordürün yapıldığı maddenin dayanıklı olması kaldırımın ömrünü de uzatır. Begonit taşı hem dayanıklı hem de estetik bir malzemedir. Bu nedenle tercih etmenizi sizlere tavsiye ederiz.

Mineral Yüzeyli Bordürler ve Avantajları

Döşemelerde granite alternatif olarak kullanılan mineral yüzeyli ürünler begonit taşı olarak da biliniyor. Kaldırımların sınırlandırılması ve bütünlüğünü kazanması için önemli bir malzeme olan bordürler olmazsa olmazlardan. İş bordür seçimine geldiğinde bir çok seçenek olduğu için doğru malzemeden üretilmiş bir bordür seçmek önemlidir. Peki birçok bordür çeşidi varken mineral yüzeyli bordürler bize hangi avantajları sunar ki biz onları seçelim? 

  • Bu malzemeler granitin alternatifi olarak bilinir. Yüksek mineral içeriğinden dolayı granit kadar sağlam ve uzun ömürlü bir malzemedir.
  • Granite oranla estetik açıdan daha büyük başarı yakalamanıza imkan veren bir malzemedir.
  • Kaldırım yapımında kullanılan neredeyse tüm maddelerle uyumludur temas sonucu reaksiyona girerek zamanla bütünlüğünü yitirmez.
  • Granite alternatif olarak kullanılmasının en büyük sebebi granit kadar dayanıklı olduğu gibi granit kullanırken ortaya çıkan kaba boşlukların mineral yüzeyli taşlar ile kapatılmasının oldukça kolay olmasıdır.
  • Dar alanlarda kullanımı diğer malzemelere oranla hem da basit hem görünüş açısından da daha estetiktir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim