+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Görme Engeli Taşları

1 kez görüntülendi
Görme Engeli Taşları

Toplum içerisinde doğuştan ya da sonradan edinilmiş engellere sahip özel ayrıcalıklı bir çok vatandaş bulunmaktadır. Yapı, inşaat ve peyzaj çalışmaları yapılırken mutlaka onların konforu ve refahı da göz önüne alınmalıdır. Dünya genelinde bu konuda insanların bilinçlilik seviyesi son yıllarda iyice artmıştır ve hükümetler bu konularda bazı yükümlülükler bile getirmeye başlamıştır. Görme engelli taşları, bu pozitif ayrıcalıklı vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran yapı malzemelerinden bir tanesidir. 

Görme engelli vatandaşlarımız vücutlarının diğer fonksiyonlarında herhangi bir problem yoksa gayet normal bir vatandaş gibi toplum içinde yürüyebilmektedirler. Genelde kendilerine rehber olarak özel çubuklar kullanırlar. Bu çubuklar sayesinde adım atmadan önce ayaklarını basacakları yer hakkında hisleriyle fikir sahibi olurlar. Bazı dokular ve işaretler onlar için anlamlar ifade eder. Yolun bittiğini, öbür tarafa geçilmemesi gerektiği gibi önemli ikazlar yol üzerinde bulunur. Biz de yapı malzemelerimiz arasında pozitif ayrıcalıklı vatandaşlarımızın da hayatlarını kolaylaştıracak ürünler ekledik ve bunları tüm müşterilerimize öneriyoruz. Toplumumuzdaki her bireyin toplumsal hayatta özgüvenli ve etkin bir şekilde rol alabilmesi için elimizden geleni yapmak istiyoruz.

Görme Engelli Taşları ve Önemi

  • Pozitif ayrıcalıklı vatandaşlarımızın da toplum hayatına karışmasını kolaylaştırılmasına katkı sağlayan bir yapı ürünüdür.
  • Her zaman yanında refakatçisi bulunmayan veya yalnız yaşayan görme engelli vatandaşlarımızın yaya olarak ulaşımını sağlamak istediğinde tereddüt etmeden güvenli bir şekilde yol almasına yardımcı olur.
  • Toplumdaki diğer sağlıklı bireylerin farkındalık kazanmasını sağlar.
  • Görme engelli taşları sayesinde metro gibi tehlikeli ve boşluk içeren yerlerde ayrıcalıklı vatandaşlarımız koruması gereken mesafeyi daha iyi anlar. Bu şekilde büyük felaketlerin önüne geçilmiş olur.
  • Sağlıklı bireylerin bile bazen dalgın zamanları olabilir. Tehlikeli bir yere doğru ilerlendiğinde pürtüklü yüzey dokusu sayesinde sakıncalı bir yere yöneldiğimizin farkına varmamızı sağlar.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim