+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız
2 kez görüntülendi
Beton Oluklar

Oluklar şehir peyzaj çalışmalarında ve kanalizasyon düzenlemelerinde çok önemli bir role sahiptir. Oluklar gerektiği gibi yerleştirilmediği yahut kullanılmadığı takdirde sel gibi büyük doğal afetlere yol açabilmektedir. Oluklu taşların kullanımı sayesinde yol üzerinde herhangi bir ani yağış ya da sıvı akıntısı olması durumunda su mazgallara ve kanalizasyona doğru kanalize edilir. Beton oluklar ham madde olarak beton gibi dayanıklı bir malzemeden yapılmış olduğu için bu işi yerine getirebilecek en iyi seçenektir.

Su ve diğer sıvılar zararsız gibi görünse de yüksek miktarlara ulaştığında temas ettikleri her yere yüksek bir basınç uygularlar. Temel lise fiziğinde de “yükseklik x yoğunluk x ağırlık” formülü ile bir sıvının uyguladığı basıncın yüksekliği arttıkça arttığını görebiliriz. Afet durumlarında böylesine şiddetli bir basınca karşı dayanıklılık gösterebilecek bir ürün kullanılması gerekmektedir. Beton maddesi doğanın bize vermiş olduğu taş rezervlerinden elde edilen en sağlam malzemelerin bir araya getirilmesinden oluşmuş endüstriyel bir üründür. Böylesine dayanıklılık gerektiren bir iş için de beton oluklar kullanılması en doğru karar olacaktır.

Beton Oluklar ve Avantajları

  • Oluk kullanımı başlı başına bir avantaj olduğu gibi beton ham maddesi kullanıldığında dayanıklılığı artacağı için uzun ömürlü bir kullanım sağlar.
  • Doğal afetlere ve herhangi bir dış tehlikeye karşı suyun doğru kanalize edilerek sel meydana gelmeden tehlike sona erer.
  • Afet durumlarında mal ve can kaybını önemli ölçüde azaltarak böyle durumlara karşı toplum için bir önlem oluşturur.
  • Görüntü olarak rahatsız edici olmadığı gibi kullanıldığı bölgelerde estetik bir hava sağlar.
  • Diğer ham maddelerin aksine kaliteli beton ürünleri her zaman daha dayanıklıdır.

Sayısız avantajını da inceledikten sonra oluk kullanımının önemini bir kere daha kavramış olduk. Siz de can ve mal kaybı yaşamak için mutlaka dayanıklı malzemelerden imal edilmiş olan olukları kullanınız. 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim