+905321382091
Sosyal Medya Hesaplarımız

Alaçatı taşları

2 kez görüntülendi
Alaçatı taşları

Doğal ve hiçbir işlem görmemiş taşlara müşterilerin ilgisi her geçen gün artıyor. Bugün bahsedeceğimiz doğal taş grubu alaçatı taşları olacak. Diğer adı tüf taşı olan bu taşların kullanımı oldukça revaçta. Tüf, Türk Dil Kurumu sözlüğünde volkan patlaması sonucu etrafa saçılan küllerin, alev toplarının ve toprak yığıntılarının kırıntılarında oluşan delikli bir taş olarak tanımlanıyor. Bizler de bunların en kaliteli ve kullanılabilir olanlarını seçip yapı marketlerinde satışa sunmaktayız. Projelerinde ihtiyaç duyan her şahıs alaçatı taşları arasında en kalitelisine sahip olma fırsatını yakalıyor.

Alaçatı taşı ya da diğer adıyla tüf taşı ilk olarak bir fırınlama işleminden geçer. Fırınlama işleminin hemen ardından fırından çıkartıldığında henüz sert yapısını elde etmemiştir. Dış faktörlerle etkileşimi sonucu (güneş, rüzgar ve hava gibi) kendiliğinde sertleşme reaksiyonunu gerçekleştirir ve yapı sektöründe kullanılabilecek hale gelir. Yüzyıllar boyu varlığını koruyabilecek binaların inşası için oldukça uygun bir malzemedir. Isı yalıtımı açısından da oldukça başarılı olan bu taşın yanardağ kökenli olması ona dayanıklılık kazandırmaktadır.

Alaçatı Taşları Kullanım Avantajları

Tüf taşları kullanılarak inşa edilen binaların yapımında birçok avantaj söz konusu. Normal bir yapı inşaat sürecinde yapılması gereken birçok işin alaçatı taşları kullanıldığında yapılmasına gerek dahi kalmıyor. Bu avantajları sizler için sıralayalım;

  • Bu taş kullanılarak inşa edilen binalarda demir ve benzeri malzeme kullanımına gerek yoktur.
  • Sıva ve badana işlemleri iki cephe için de zorunlu değildir.
  • İklimsel değişiklikleri tolere edebilen bir yapısı vardır ortamı sıcak günlerde serin, soğuk günlerde ise sıcak tutar
  • Yapı inşa edildikten sonra her geçen gün eskiyen diğer malzemelerin aksine tüf taşları birbirine daha sıkı bağlanır. Böylelikle bina yaş aldıkça sağlamlaşır.
  • Ağırlığı düşük bir taş olduğu için taşınması ve kullanımı kolaydır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Whatsapp İletişim